۷ ویژگی جدید iOS ورژن ۹٫۳

بروزرسانی جدید iOS به زودی به آیفون راه پیدا می کند ، iOS 9 ورژن ۹٫۳ در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است تا مشکلات احتمالی برای عرضه نهایی برطرف شوند .

هم اکنون این ورژن در اختیار توسعه دهندگان است و پیداست که هنوز به مرحله نهایی نرسیده ، هنوز صحبت هایی در رابطه با اینکه چه زمانی قرار است به آیفون و آیپد راه یابد ، صورت نگرفته اما اپل همانند گذشته یک پیش نمایش از آپدیت جدید iOS خود را چند ماه قبل از نسخه نهایی منتشر کرده است .

در این میان ، همراه سیبیا باشید تا برخی ویژگی های جدید این آپدیت را مرور کنیم .

بیدار ماندن تا دیر وقت با آیپد

ممکن است شنیده باشید که نور صفحه نمایش گوشی بر روی خواب تاثیر گذاشته و باعث بی خوابی های شبانه می شود . اپل در تلاش است تا با تغییررنگ  نور صفحه نمایش در شب ، خواب بهتری را به کاربران خود هدیه دهد .

دانشمندان بر این باورند که برخورد  نور آبی صفحه نمایش با چشم ، باعث توقف تولید هورمون ملاتونین می شود ، تولید این هورمون مرتبط با احساس خواب در انسان می باشد .

تغییر رنگ صفحه نمایش ازروشن ، سفید و آبی به رنگ های گرم مانند قرمز ، نارنجی و زرد برای چشم مناسب تر بوده و به بدن در ایجاد یک خواب طبیعی کمک می کند .

ipad-new-01

اپلیکیشن هایی مانند Flux و Twilight همین کار را برای سیستم عامل اندروید و کامپیوترها انجام می دهند ، قبل از ورژن ۹٫۳ برای iOS برای تغییر رنگ در صفحه نمایش آیفون و آیپد نیاز به جیلبرک بود اما Night Shift ویژگی است که همراه با آپدیت جدید درون iOS جای گرفته است و به شما اجازه تغییر رنگ به رنگ های گرم را می دهد .

اخباری که می خواهید بخوانید !

سال گذشته اپل ، اپلیکیشن News را در iOS 9 ارائه داد ، هم اکنون با آپدیت جدید iOS امکاناتی چون پیشنهاد اخباری که ممکن است شما بخواهید بخوانید را ارائه داده است ، ویژگی ای که توجه بیشتر به خلق و خوی شما دارد و شما را با مطالبی روبرو می کند که انتظارش را دارید .

قفل کردن یادداشت ها

ipad-new-05

اپلیکیشن Notes در iOS 9.3 بسیار دلنشین تر می شود . شما هم اکنون می توانید بر روی یادداشت های خود پسورد بگذارید و آن را از چشمان کنجکاو دور نگه دارید 😀 . همچنین شما می توانید یادداشت های خود را بر اساس تاریخ و عنوان مرتب کنید .

اپل از شما می خواهد برنامه های سلامت را استفاده کنید

اپل بیش از گذشته به فکر سلامت کاربران خود می باشد به طوری که واقعا از شما می خواهد که از برنامه ساخته شده برای سلامت بهره بگیرید و همیشه وزن و دیگر معیارهای سلامتی خود را مد نظر داشته باشید و اگر هم یک ساعت اپل هم تهیه کنید دیگر چیزی کم نخواهید داشت .

آهنگ های بهتر در CarPlay

اپلیکیشن ناوبری CarPlay با آپدیت جدید iOS به نقشه های آپدیت شده ی اپل و سرگرمی های بیشتر برای ماشین شما دست پیدا می کند ، به شما آهنگ هایی از خواننده های مختلف را پیشنهاد می دهد و در جاده برای پیدا کردن سوخت ، غذا و سایر خدمات با نقشه های جدید شما را همراهی می کند .

ابزارهای هوشمند برای معلمان

آیپد می تواند یک وسیله آموزشی باورنکردنی باشد ، و هم اکنون با ویژگی های جدید سعی بر بهتر شدن کلاس درس دارد .

اپلیکیشن کلاس درس ، به معلمان در ارائه طرح درسی و پیگیری وضعیت دانش آموزان کمک می کند . دانش آموزان هم می توانند با اکانت هایی غیر اکانت های شخصی که توسط مدیران مراکز آموزشی در اختیار آنها قرار می گیرد فعالیت های درسی خود را به اشتراک بگذارند .

منبع : CNET

به سیبیا پیوندید و جدیدترین اخبار اپلی را در ایمیل تان دریافت نمایید

ایمیل خود را وارد کنید

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *