چگونه فضای خالی iCloud را افزایش دهیم

سرویس ذخیره سازی iCloud اپل ، برای حفظ عکس ها ، فیلم ها و فایل های پشتیبان گوشی و موارد دیگر به کار گرفته می شود .

کمپانی اپل ۵ گیگابایت فضای رایگان را در اختیار کاربران قرار می دهد ، به هر حال چون که این فضای رایگان بر اساس اپل آیدی به شما داده می شود نه بر اساس دستگاه ، ممکن است پس از مدتی فضای خالی باقیمانده کم شما را نگران کند ، و خریداری فضای بیشتر برای شما هزینه بر خواهد بود ، حال با سیبیا همراه باشید و قبل از اینکه دست توی جیب خود کنید و فضای بیشتری را خریداری کنید راه های زیر را برای افزایش حجم خالی آیکلود انجام دهید .

ابتدا فضای iCloud خود را چک کنید

برای این که ببینید چه مقدار از فضا را پر کرده اید ، در آیفون یا آیپد خود وارد Settings شوید ، iCloud را انتخاب کنید و وارد Storage شوید و به دنبال آن به Manage Storage بروید .

فایل های پشتیبان قدیمی را پاک کنید

شانسی که همراه شماست اینست که فایل های بک آپ فضای زیادی را به خود اختصاص می دهند ، اگر شما بک آپ هایی از دستگاه های قدیمیتون مثل آیفون ۴ و آیپد ۲ دارید و این دستگاه ها دیگر متعلق به شما نیست ، شما بایستی در پاک کردن این فایل ها عجله کنید ! بک آپ مد نظر را انتخاب و Delete Backup را بزنید .

تنظیمات پشتیبان گیری را تغییر دهید

گاهی اوقات فایل هایی در آیکلود ذخیره می شوند که نیازی به آن ها نیست ، مثلا برای من که از گوگل کروم استفاده می کنم نیازی به بک آپ گیری از سافاری دیده نمی شود و یا لیست شماره های ذخیره شده که برای من در جیمیل ذخیره می شوند دیگر نیازی نیست که فضای آیکلود را هم پر کنند ، البته این ها برای هر کسی ممکن است متفاوت باشد . به Settings بروید و iCloud را انتخاب کنید ، در اینجا مواردی دیده می شوند آنهایی را میخواهید بک آپ گرفته شود دست نزنید و آن هایی را که ضروری نمی بینید Switch OFF کنید تا فایل بک آپ آن ها پاک شده و فضای خالی آیکلود شما بیشتر شود .

سرویس های ذخیره سازی جایگزین برای عکس ها

یک دیگر از مواردی که حجم بسیار زیادی از آیکلود را پر می کنند ، عکس ها هستند که استفاده از سرویس های ذخیره ساز جایگزین می تواند راه حل مناسبی برای افزایش حجم خالی آیکلود شما باشد . سرویس مورد علاقه من Google Photos می باشد که فضای نامحدود رایگان برای این کار به شما می دهد . سرویس های دیگری چون فلیکر یاهو (Yahoo’s Flickr app) ، مایکروسافت وان درایو (Microsoft One Drive) ، دراپ باکس (DropBox) و آمازون کلود درایو (Amazon Cloud Drive) هم در دسترس و به عنوان گزینه های مناسبی توصیه می شوند .

منبع : CNET

به سیبیا پیوندید و جدیدترین اخبار اپلی را در ایمیل تان دریافت نمایید

ایمیل خود را وارد کنید

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *